– Jeg gleder meg til å gå på jobb hver morgen. Det her er en jobb som virkelig har gitt meg ny giv.
Det sier sjåfør for Flex Halden, Anne Berit Schei. Hun har kjørt Flex siden august i fjor.
Drømmejobben
For et år tilbake sto Schei uten arbeid. I dag er hun i full jobb, og det innebærer blant annet at hun kjører mye Flex.
– Jeg har funnet drømmejobben som passer for meg, sier Schei.
Hun mener det viktigste hun gjør som Flex-sjåfør er å hjelpe passasjerene.
– Jeg sitter mye stille som sjåfør. Det er ikke bare fint å hjelpe passasjerene med av- og påstigning, men det er også fint for meg å få bevegd litt på kroppen når jeg hjelper dem, sier hun.

Alltid et smil på lur
Hun forteller at flere av passasjerene er avhengig av Flex.
– Mange av passasjerene har verken bil eller familie i nærheten som kan kjøre dem når de skal gjøre ærend. Passasjerene er fornøyd med å kunne bestille en tur til byen for å handle mat, dra på trening eller gjøre andre ærender – og de kommer alltid med et godt smil, sier hun.
– Det er veldig koselig å kjøre Flex, og jeg har inntrykk av at passasjerene er fornøyde. Det er fint å se, og gir meg en god følelse, avslutter hun.